Blog poświęcony 53. edycji festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d'Oro. Za jego pośrednictwem poszukiwałyśmy dziecka, które reprezntowałoby Polskę w Bolonii na tegorocznej edycji konkursu oraz kompozytorów piosenek dziecięcych. A teraz kibicujemy Zuzannie Rosie (10 lat) z Krakowa, która będzie śpiewać na 53 Zecchino d'Oro w imieniu wszystkich polskich dzieci.

Na Zecchino d'Oro już śpiewają!

Za nami już 2 dni festiwalu. Codziennie mali artysci wykonują 12 piosenek konkursowych czyli:
1. Il ballo del girasole [Taniec slonecznika]
2. Un topolino, un gatto e... un grande papa' [Myszka, kot i wielki tata]
3. Un sogno nel cielo [Dobre dobranoc] - Polska
4. Forza Gesu' [ Nie martw się Jezu]
5. Un contadino [Farmer]
6. Io preghero [Pomodlę się] - Azerbejdżan
7. Sette [Siedem]
8. La scimia, la volpe e le scarpe [ Malpa, wilk i pantofle] - Japonia
9. Bravissimissima [Naj naj najwspanialsza]
10. Grazie a Te [Dzięki Tobie] - Filipiny
11. I suoni delle cose [Dźwięki wokól nas]
12. Libus [Libus - imię psa].

Wczoraj zostal wybrany Zecchino Rosso wybierany przez VIP-ów zaproszonych do studia i zwyciężylyy ex aequo dwie piosenki: Contadino i Forza Gesu'. Wesola Contadino ukazuje nam zalety mieszkania na wsi i życia w zgodzie z naturą, a poważniejsza Forza Gesu mówi o tym, że choć Jezus bardzo się smuci, patrząc na Ziemię to modlitwa malego dziecka, które pamięta o wszystkich smucących się i cierpiących kolegach, daje Mu pociechę.


Dzisiaj ulubioną piosenkę wybieraly dzieci między 3 a 7 rokiem życia i zwyciężyla Un topolino, un gatto e... grande papa', która opowiada o malej myszce, która zawsze gdy spotka groźnego kota to ucieka do taty. Myszka wie, że mama bardzo ją kocha, ale tylko wielki tata może ją obronić przed zlymi zamiarami kota.

Zuzia Rosa z Krakowa, która reprezentuje nasz kraj wykonuje bardzo pięknie i dojrzale aranżację "Dobrego dobranoc" Katarzyny Rokickiej. Jestesmy dumni z Zuzi i trzymamy kciuki, Zuziu usmiechaj się tak dalej, życzymy Ci dobrej zabawy!

Zecchino d'oro codziennie na RAIUNO od 17 do 18.45.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz