Blog poświęcony 53. edycji festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d'Oro. Za jego pośrednictwem poszukiwałyśmy dziecka, które reprezntowałoby Polskę w Bolonii na tegorocznej edycji konkursu oraz kompozytorów piosenek dziecięcych. A teraz kibicujemy Zuzannie Rosie (10 lat) z Krakowa, która będzie śpiewać na 53 Zecchino d'Oro w imieniu wszystkich polskich dzieci.

Zuzia Rosa reprezentantką Polski na 53 Zecchino d'Oro. W dniach 16-20 listopada w Bolonii odbędzie się 53.edycja międzynarodowego festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d'Oro. Oprócz wloskich solistów wezmą w nim udzial dzieci z Azerbejdżanu, Polski, Filipn i Japonii. Wszystkim wykonawcom będzie towarzyszyl chór Piccolo Coro "Mariele Ventre" dell'Antoniano.
Zuzia ma 10 lat i mieszka w Krakowie, gdzie uczęszcza do szkoly muzycznej I stopnia i jest uczennicą IV klasy. Jest bardzo zdolną i zapracowaną dziewczynką. Lubi śpiewac i grać na fortepianie. Śpiewa w chórze dziecięcym Opery Krakowskiej, m.in. w przedstawieniu "Jas i Malgosia". W tym roku będzie grała w teatrze Bagatela w przedstawieniu „Tajemniczy ogród” rolę Mary Lennox. Śpiewa też w dziecięcym zespole „Nutki ”. W 2009 roku w nagrodę za zdobycie tytułu „Talent Małopolski” śpiewała w Piwnicy pod Baranami. Zresztą dostawala też inne liczne wyróżnienia i nagrody.
Zuzia bardzo lubi czytać książki. Uprawia różne sporty: jeździ na rolkach, nartach, rowerze oraz pływa. Jej pasją są zwierzęta - ma psa, 2 źółwie i Rybkę - Błękitka. Kocha konie i umie już na nich galopować.
Do Bolonii dziewczynka pojechala z ciocią Iwoną. Tak jak wszyscy solisci, we wrzesniu uczyla się tekstu wloskiego swojej piosenki i nagrywala ją w studio. Zuzia będzie spiewala wloską aranżację piosenki Katarzyny Rokickiej "Dobre dobranoc" ("Un sogno nel cielo"). Następny wyjazd czeka Zuzię 12 listopada - przez 4 dni będzie ćwiczyla występ już razem z chórem. Sam festiwal będzie trwal od 16 do 20 listpada i każdego dnia bedzie transmitowany na żywo przez kanal RAIUNO w godzinach popoludniowych.
Niedlugo krótki wywiad z Zuzią!

1 komentarz:

  1. Pięknie śpiewała, właśnie widziałem ją na RAIUNO :) Zdolna dziewczynka!
    Tomek

    OdpowiedzUsuń